Każdy rodzic na pewno bardzo chciałby pokazać swoim dzieciom świat od najlepszej strony, tłumacząc mu tym samym wszystkie zawiłości. Nie jest to łatwe wyzwanie. Tym bardziej, że dzieci potrafią zadawać naprawdę dociekliwe pytania. Na szczęście, od czego ma się książki. Jeżeli rodzic czegoś nie wie, to wiedzy zawsze może poszukać tam. Również, jeżeli ktoś nie wie jak wytłumaczyć emocje, jakie czasem targają maluchami (a także dorosłymi). Pomocne w tej kwestii mogą okazać się publikacje pochodzące od Anette Steinhauer. Oto jej propozycja “Mądra mysz – Zuzia. Zuzia pokłóciła się z Julią”.

Cykl książeczek edukacyjnych

Zuzia, która związana jest z Mądrą Myszą znana jest już wielu młodym czytelnikom. Jest ona bowiem bohaterką wielu książeczek edukacyjnych, jakie wchodzą w skład całej serii “Mądra Mysz”. Zuzia to kilkuletnia dziewczynka, która tak jak inne dzieci, dopiero uczy się świata. Wiele przed nią, jak również przed najmłodszymi czytelnikami. Wspólnymi siłami można odkrywać więc świat, a przy tym brać udział w fantastycznych przygodach – bo tych tutaj nie brakuje. W książeczkach omawiane są różne sytuacje, jak chociażby wizyta u dentysty, czy też pójście do przedszkola. Czas na to, aby poznać kolejne przygody Zuzi.

Zuzka i Julia

Kto czytał już inne książeczki, ten wie, że tytułowa bohaterka ma najlepszą koleżankę – Julkę. Obydwie uwielbiają spędzać wspólnie czas, bawiąc się w różne gry. W przedszkolu często można znaleźć je razem. Tym razem dziewczynki bawią się w szkołę. Julka – jako nauczycielka – jest zbyt surowa, przez co między dziewczynkami dochodzi do kłótni. Sprawa nieciekawa. Ale na szczęście Zuzka nie chce stracić ulubionej koleżanki – pomimo tego, że jeszcze do niedawna bardzo źle na siebie mówiły. Dlatego bohaterka idzie do pani przedszkolanki, ponieważ ma nadzieję, że ta pomoże jej załagodzić sytuację. Czy jej się to uda? Młodzi czytelnicy powinni dowiedzieć się jak zakończy się kolejna przygoda Zuzki i czy przyjaciółki będą w stanie się pogodzić na nowo.