Mądra mysz – Zuzia. Zuzia pokłóciła się z Julią” to już kolejna odsłona kultowego cyklu książek o uroczej dziewczynce, Zuzi, autorstwa Laine Schneider. Autorka tym razem skupiła się na opowiedzeniu historii innej, niż ma w zwyczaju. Tym razem ukaże perypetie Zuzi, która pokłóciła się ze swoją przyjaciółką oraz jej działanie w celu pogodzenia się i zbudowania silniejszej relacji. Każda strona lektury przepełniona jest masą wartości, które z pewnością pozostaną w pamięci najmłodszych na długie lata. Gotowy na kolejną część ulubionych przygód?

Mądra mysz – zuzia. Zuzia pokłóciła się z julią w najlepszej cenie – wątek główny

Jest to opowieść o Zuzi oraz Julii, które są najlepszymi przyjaciółkami. Jednak zostają one poróżnione w czasie zabawy w szkołę. Julia odgrywała rolę nauczycielki, natomiast okazała się być nazbyt surowa, co doprowadziło do kłótni. Zuzia nie chce już dłużej kontynuować zabawy,  w środku buzują negatywne emocji, jest wściekła. Po pewnym czasie dziewczyna ponownie dochodzi do balansu i uspokaja się, a jednocześnie chce pogodzić się ze swoja najlepszą przyjaciółką. Tylko jak się za to zabrać? Jak dobrać odpowiednio słowa, aby dokładnie przekazać to, co ma się na myśli, a jednocześnie nie zrzucać wyłącznej winy na żadną ze stron? Czy kłótnie  w wyniku nieporozumień zawsze są konieczne?

Mądra mysz – Zuzia. Zuzia pokłóciła się z Julią – dla kogo?

Jest to pozycja stworzona przede wszystkim dla najmłodszych czytelników. Książka opowiada bardzo wartościową historię o przyjaźni oraz sposobie rozwiązywania problemów, które napotykamy na swojej drodze. Ukaże także, że kłótnie to przeszkoda, którą można pokonać, tylko jeżeli naprawdę tego chcemy. Nauczy także dzieci odpowiedniego zachowania w  danych sytuacjach oraz, jak wyjść z niepożądanej sytuacji. Lekkie pióro autorki oraz niezwykła wiedza z zakresu psychologii dziecięcej, pozwoliły na stworzenie niemalże idealnej publikacji, stanowiącej odpowiedź na wiele problemów.

 

Książka jest efektem pracy Laine Schneider, czyli niemieckiej pisarki, specjalizującej się w literaturze dziecięcej, która znana jest przede wszystkim z cyklu o uroczej dziewczynce Zuzi.